570 552 633

CIEPLARNIE.COM

570 552 633

CIEPLARNIE.COM

Sztachety metalowe

Cennik Sztachet

SZTACHETA JEDNOSTRONNA

1-METR BIEŻĄCY

CENA- 7,50,-

SZTACHETA DWUSTRONNA

1-METR BIEŻĄCY

CENA- 10,50,-

Wysokość sztachet  wedle zamówienia  klienta np. (1m , 130m,150m,180m,200m).

 

Sztachety metalowe – perspektywiczny materiał, posiadający mnóstwo zalet:

 • trwałość – ogrodzenie będzie stało 30 lat i więcej bez zmiany wyglądu;
 • bezpretensjonalna pielęgnacja – ogrodzenie nie wymaga malowania, nie ulega rozkładowi, więc nie ma potrzeby naprawy ani wymiany elementów;
 • prostota montażu – ogrodzenie postawimy w ciągu 1-2 dni;
 • fajny wygląd;
 • niski koszt -to jeden z najbardziej niedrogich i trwałych materiałów.

 

Jednostronne ogrodzenie

Sztachety jednostronne 7,5 zł za metr bieżący

 

 

Sztachety dwustronne

Sztachety dwustronne 10,5 zŁ za metr bieżący

 

 

 

 

OGRODZENIE Z SZTACHETY METALOWEJ. ZDJĘCIA I OPIS KROK PO KROKU

 

 • Liczbę filarów-słupków oblicza się, biorąc pod uwagę, że odległość między nimi wynosi 2,5 m, zgodnie z następującą formułą:
 • Liczba słupków = (długość ogrodzenia obwodowego – długość bramy i bramki) / odległość między słupami (2,5 m).
 • Do tego wskaźnika dodawana jest jeszcze liczba słupków do montażu bram (furtek).
 • Obliczenie liczby sztachet oblicza się według wzoru:
 • Liczba sztachet = długość ogrodzenia / (szerokość sztachety) + szerokość szczeliny między listwami).
 • Jeśli planowana jest dwustronny montaż, liczba ta jest mnożona przez 2.
 • Jeśli zdecydujemy się użyć rury jako element nośny, zamiast wykonywania słupów murowanych, to może być dowolnego rodzaju – o okrągłym lub kwadratowym przekroju, 60 * 60 lub 80 * 80 mm, o grubości ściany 2 lub 4 mm.
 • sztachety, w odróżnieniu od ogrodzenia pełnego, nie tworzą tak zwanego żagla, w związku z tym możemy zastosować różnego rodzaju słupki.  Betonowanie w grunt w większości przypadków nie jest potrzebne.

 

Instalacja ogrodzenia własnymi rękami zaczyna się od instalacji słupów. Instrukcja krok po kroku procesu jest następująca.

 

Wiercenie (kopanie) otworu o głębokości 1,1-1,5 m.

Instalacja. Po wykopaniu. Dno otworu lepiej jest wzmocnić, wkładając twarde kamienie. Otwór powinien być wypełniony żwirem (alternatywa beton)

Betonowanie jest wymagane tylko wtedy, gdy gleba jest luźno piaszczysta (lub na prośbę właściciela w celu zwiększenia wytrzymałości).

Zamontuj na górze – plastikowe zaślepki.

Jeżeli filary są zabetonowane, wówczas do procedury montażu poprzeczek należy przystąpić dopiero na następny dzień. Poprzeczki dolne i górne służą do montażu naszych sztachet. Ich instalacja jest możliwa w dowolnej kolejności: pierwsza, górna, później dolna lub odwrotnie. Poprzeczki są spawane lub mocowane za pomocą śrub.

 

Będziesz potrzebował następującego zestawu narzędzi: poziomica, metrówka, ołówek do zaznaczania, śrubokręt. Instrukcja krok po kroku.

Montaż górnych poprzeczek w odległości 50 cm od górnej krawędzi słupka podporowego. Wymiar poziomy poprzeczki jest kontrolowany za pomocą poziomicy.

Montaż dolnych poprzeczek przy użyciu poziomicy w odległości 30 cm od podłoża.

Po zamontowaniu poprzeczek. Każda poprzeczka jest przedłużana za pomocą 4 śrub samogwintujących: 2 szt.  w górnej  i 2 szt w dolnej.

Odległość między sztachetami określa stopień otwarcia płotu. Może wynosić od 2 do 10 cm.

 

Rada. W ogrodzie lub między ogrodami wymagane jest więcej światła, więc różnica między sztachetami jest większa.

W zależności od rodzaju powłoki wierzchniej sztacheta jest produkowana z warstwą polimerową lub powłoką proszkową (jest to bardziej trwała opcja, nie jest podatna na zadrapania). Wzór jest jednostronny- lub dwustronny. Zgodnie z metodą obróbki krawędzi, rozróżniamy listwy z zagiętymi krawędziami (walcowanymi) i nieobciążonymi. Kształt   górnej krawędzi również może się różnić.

Standardowa długość sztachet wynosi 1,5, 1,8 i 2 m. Wysokość ogrodzenia zależy od właściciela terenu w zależności od jego potrzeb, jeśli zadaniem jest ukrycie terytorium przed wzrokiem ciekawskich, wskazane jest wybieranie 2-metrowych sztachet i wykonanie obustronnego ślepego ogrodzenia. W przypadku otwartych obszarów ogrodniczych wysokość bariery wynosi 1,5 i 1,8.

Przejrzysty pomysł na produkty i kolejność montażu oddaje zdjęcie ogrodzenia. Ze względu na różnorodność kolorów powłoki polimerowej, możesz wybrać powłokę drewna, cegły, kamienia, zrób płot z naszych sztachet a będziesz się odróżniał od sąsiednich ogrodzeń i cieszył się oryginalnym kolorem przez długie lata.

 

Zadzwoń i zamów niezawodne sztachety metalowe od firmy “CIEPLARNIE” telefonicznie: 570 552 633

MY NA MAPIE

Scroll Up